Oprócz balkonowych drzwi PCV, drzwi werandowych oraz drzwi uchylno-przesuwnych nasza firma oferuje drzwi zewnętrzne PCV i Alu z wypełnieniami.
Do produkcji nowego typu drzwi zaprojektowano profil z przykręcanym progiem drzwiowym. Z reguły, zarówno drzwi wejściowe jak i balkonowe o progach aluminiowych, muszą być wytwarzane w odrębnym procesie. Przy zastosowaniu nowego profilu, można zgrzać wszystkie elementy ramy drzwiowej. Dopiero w końcowej fazie próg dokręcany jest do dolnej, poziomej ramy maskującej. Na profil nakładana jest osłona aluminiowa. Na górną krawędź ramy może zostać założony kątownik chroniący przed przypadkowym kopnięciem. Dzięki nowym zatrzaskom zabezpieczenie to nie musi być koniecznie przykręcane lub nitowane. Do przymocowania wystarczy silikonowy podkład. Zarówno sam próg, jak i zabezpieczenie stanowią zastrzeżony wzór użytkowy.

Zalety drzwi produkowanychw naszej firmie:
  • solidna konstrukcja o wysokim stopniu izolacji termicznej i akustycznej,
  • stabilne i estetyczne rozwiązanie progu,
  • zatrzaskowy ochraniacz przed przypadkowym kopnięciem (gwarantuje pewność montażu progu)
Magnetyczny próg drzwiowy w okrywie aluminiowej

Nasza firma oferuje bezprogowe drzwi zaopatrzone w dwustopniową, magnetyczną uszczelkę drzwiową, która pozytywnie przeszła testy grupy obciążeniowej B. Dwuskrzydłowe drzwi, wyposażone w to rozwiązanie progu, spełniają wymogi grupy obciążeniowej A. Testom podlegały szczelność na deszcz oraz przepuszczalność fugi w budynkach o wysokości do 20 metrów.
Dwie listwy magnetyczne leżą swobodnie we wpuszczonej w podłogę listwie stopowej. Listwy o przeciwnych biegunach umieszczone są wewnątrz skrzydła drzwi. Kiedy drzwi są zamknięte, listwy zostają podniesione i w ten sposób uszczelniają pomieszczenie przed wpływem deszczu i wiatru. Natomiast gdy drzwi są otwarte, listwy opadają do wnętrza listwy stopowej.